Historia

Spółka Polskie Elektrownie Wiatrowe Sp. z o.o. powstała w 2008 r.

 

W latach 2008 – 2010 spółka prowadziła przygotowania do realizacji dwóch projektów inwestycyjnych związanych z budową elektrowni wiatrowych w miejscowości Batkowo oraz na terenie gminy Września. W tym czasie spółka uzyskała niezbędne decyzje administracyjne i pozyskała środki z funduszy Unii Europejskiej na sfinansowanie części nakładów inwestycyjnych związanych z realizacją obu projektów.

 

Na początku 2011 r. spółka podpisała z wykonawcami umowę na wykonanie robót budowlanych związanych z budową fundamentów pod maszty turbin wiatrowych, infrastruktury drogowej oraz elektrycznej w ramach projektu w gminie Września. Pod koniec pierwszego kwartału 2011 r. spółka zawarła również umowę z dostawcą turbin wiatrowych.

 

Roboty budowlane w ramach realizacji inwestycji na terenie gminy Września rozpoczęto w dniu 29 marca 2011 r. Wraz z montażem turbin wiatrowych zostały one zakończone w listopadzie 2011 r. Składająca się z trzech turbin farma wiatrowa została oddana do użytku w pierwszej połowie grudnia 2011 r.

 

Pod koniec 2011 r. spółka drogą przetargów wyłoniła wykonawcę robót budowlanych, dostawcę turbin oraz inspektora nadzoru prac przy realizacji inwestycji w Batkowie. Roboty budowlane związane z budową infrastruktury drogowej oraz elektrycznej rozpoczęto 12 marca 2012 r. Montaż 7 turbin wiatrowych odbył się w czerwcu 2012 r. We wrześniu farma wiatrowa w miejscowości Batkowo została oddana do użytku.

 

Aktualnie spółka jest w trakcie planowania kolejnych inwestycji w branży energetyki odnawialnej.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie treści strony i wszystkich artykułów na niej opublikowanych zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie za pisemną zgodą Autora.