Inwestycja w Batkowie

INWESTYCJA W BATKOWIE

 

logo UE

 

 

Farma wiatrowa o łącznej mocy 5,95 MW zrealizowana w miejscowości Batkowo składa się z siedmiu turbin wiatrowych Gamesa G58 o mocy 850 kW każda. Dostawca turbin, hiszpańska spółka Gamesa Eolica,  oraz wykonawca robót budowlanych, spółka Mega S.A.,  zostali wyłonieni w trybie przetargów nieograniczonych prowadzonych na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Funkcję inspektora nadzorującego przebieg prac budowlanych i montażowych pełniła firma Wiertconsulting Sp. z o.o. wybrana w toku przetargu prowadzonego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego.

 

Budowa farmy wiatrowej w Batkowie jest jednym z 25 projektów, które uzyskały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach pierwszego konkursu prowadzonego w ramach Działania 9.4 Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W dniu 27 maja 2011 r. Zarząd spółki podpisał z Ministerstwem Gospodarki umowę o dofinansowanie realizacji projektu ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Roboty budowlane związane z przygotowaniem wewnętrznych dróg dojazdowych i placów montażowych, wykonaniem infrastruktury elektrycznej (podziemne przyłącza kablowe oraz stacje transformatorowe) oraz budową fundamentów pod maszty turbin wiatrowych, rozpoczęły się na początku marca 2012 r. Farma wiatrowa została oddana do użytku we wrześniu 2012 r.

 

logo UE

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie treści strony i wszystkich artykułów na niej opublikowanych zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie za pisemną zgodą Autora.